Minust

Muusikaarmastuse olen kaasa saanud kodust ning sealt said alguse ka minu muusikaõpingud. Mängin erinevaid rahvapille, kuid minu lemmik instrumendiks on eranditult hääl. Olen leidnud selles palju erinevad kõlasid ja varjundeid ning ühe parima viisi oma mõttemaailma ja tunnete väljendamiseks. Hääl üksi on võimeline edasi kandma sõnumeid, nii nagu seda teeb muusika ja sõnaline keel. Helidemaailm on universaalne, see mõjutab meid märksa rohkem kui arvata oskame. Muusikal on võime korrastada või lõhkuda. Harmoonia loomine ja kuulamine võib olla maagiline ja tõliselt tervendav vahend. Helil on vägi.

TRtrMinu lapsepõlve kodu asub metsade keskel Lõuna-Eestis Mulgimaal. Olen veetnud kogu oma lapsepõlve maal, sealt kaasa saadud väärtushinnangute järgi püüan juhinduda iga päev ning seda näeb ja kuuleb peegeldumas ka minu loomingus.

Minu suguvõsas on tegeldud muusikaga juba mitmeid põlvkondi ning kokkupuuted rahvamuusikaga on mul juba väga varasest east, mil isa eestvedamisel mängisin torupilli ja laulsin  pereansamblis. Minu vanavanaisa oli kandlemeister ja mängija, vanaisa juhtis rahvamuusika ansambleid, kirjutas laule ja meisterdas viiuleid. Isa mängib akordioni, eesti lõõtsa, torupilli jt rahvapille, oli pikka aega ainus torupillimeister Eestis, nüüdseks on oskused edasi antud vanemale pojale.

Minu tõsisemad lauluõpingud algasid kodukandi poplaulustuudios. Õpingud jätkusid Tartus H. Elleri nimelises muusikakoolis klassikalise laulu erialal ning aastal 2011 lõpetasin Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvalaulu erialal. Ülikooliaastad avasid mulle mitu uut maailma, mis on mõjutanud mind ja minu loomingut. Inspiratsiooniks on aastatuhandeid vana regilaulu meditatiivsus ning sügav kujundite maailm, šamanism, Saami joig, Tuva kurgulaul, Bulgaaria rahvalaul, Jaapani ja India rahvamuusika jpm. Mõjutusi olen saanud samuti klassikalisest, pop- ja jazzmuusikast.

Hetkel olen sukeldunud sügavamale helide maailma, kus uurin ja praktiseerin helide ja harmoonia teraapilist mõju nii vaimule kui füüsilisele kehale.

Minu sisemaailm peegeldub läbi muusika ja hääle, need on teadvuse kandjateks.
Minu laul on see, kes ma olen. Elades muutun ja muutub ka laul.

Pöördumine!

Ahoi! Kui Sind minu muusika, lauluhääl, tegemised ja looming kõnetavad, inspireerivad, siis pöördun selle videoga Sinu poole. Olen ülitänulik ja rõõmus, kui Sul on võimalik minu loominguteed toetada väikese annetusliku panusega või siis kingitusena sünnipäeva puhul, mis on mulle osaks saanud just kevade alguses. ☺ Tänutäheks ja et jagamine oleks mõlemapoolne, siis peale panuse ülekandmist, saada mulle e-mail triinu.taul@gmail.com sooviga “ Soovin muusikat”, siis saadan ma Sulle oma heliloomingut, mis on nn “SAHTLISSE” jäänud, mida pole avaldatud ühelgi helikandjal ja milles võib olla päris põnevaid avastusi ka neile, kes minu heliloominguga varasemalt tuttavad. ☺ Kande saad teha numbrile EE022200221020099579, saajaks Triinu Taul, selgitusse pannes “Annetuskingitus muusikale”. Kui Sul on võimalus küllust jagada üle 20 €, siis lisaks ootab Sind üks ajahetk muusikaline uuslooming, mida hetkel toetamas oled. ☺

Aitäh, aitäh, aitäh! Imelist kevade algust ja elu hoidvat küllust igal tasandil soovides!

Triinu Ahoy! My name is Triinu Taul.When you do like or are inspired of my music, vocal, actions and creation, then this video is for you. I would be very grateful and happy if you can support me with my new musical creation with a little donation or like a birthday gift. I am blessed with a birthday in the beginning of spring. ☺ For my gratitude of your support/contribution I will send you my soundtracks, which have never been published. I am sure there are some interesting discoveries, even for them who are already familiar with my musical creation. Please send me an email triinu.taul@gmail.com with a request “Please Music”. You can help me with donation to my bank account number IBAN EE022200221020099579 BIC-code on HABAEE2X, name Triinu Taul, note “Donation to Music”. If You are able to donate more than 20€, then after about one year you will be the first to get new release of my musical creation which you are supporting right now :) Thank you, thank you, thank you! I wish You beautiful springtime and life supporting abundance on all levels! Triinu Taul