Minust

Muusikaarmastuse olen kaasa saanud kodust ning sealt said alguse ka minu muusikaõpingud. Mängin erinevaid rahvapille, kuid minu lemmik instrumendiks on eranditult hääl. Olen leidnud selles palju erinevad kõlasid ja varjundeid ning ühe parima viisi oma mõttemaailma ja tunnete väljendamiseks. Hääl üksi on võimeline edasi kandma sõnumeid, nii nagu seda teeb muusika ja sõnaline keel. Helidemaailm on universaalne, see mõjutab meid märksa rohkem kui arvata oskame. Muusikal on võime korrastada või lõhkuda. Harmoonia loomine ja kuulamine võib olla maagiline ja tõliselt tervendav vahend. Helil on vägi.

TRtrMinu lapsepõlve kodu asub metsade keskel Lõuna-Eestis Mulgimaal. Olen veetnud kogu oma lapsepõlve maal, sealt kaasa saadud väärtushinnangute järgi püüan juhinduda iga päev ning seda näeb ja kuuleb peegeldumas ka minu loomingus.

Minu suguvõsas on tegeldud muusikaga juba mitmeid põlvkondi ning kokkupuuted rahvamuusikaga on mul juba väga varasest east, mil isa eestvedamisel mängisin torupilli ja laulsin  pereansamblis. Minu vanavanaisa oli kandlemeister ja mängija, vanaisa juhtis rahvamuusika ansambleid, kirjutas laule ja meisterdas viiuleid. Isa mängib akordioni, eesti lõõtsa, torupilli jt rahvapille, oli pikka aega ainus torupillimeister Eestis, nüüdseks on oskused edasi antud vanemale pojale.

Minu tõsisemad lauluõpingud algasid kodukandi poplaulustuudios. Õpingud jätkusid Tartus H. Elleri nimelises muusikakoolis klassikalise laulu erialal ning aastal 2011 lõpetasin Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvalaulu erialal. Ülikooliaastad avasid mulle mitu uut maailma, mis on mõjutanud mind ja minu loomingut. Inspiratsiooniks on aastatuhandeid vana regilaulu meditatiivsus ning sügav kujundite maailm, šamanism, Saami joig, Tuva kurgulaul, Bulgaaria rahvalaul, Jaapani ja India rahvamuusika jpm. Mõjutusi olen saanud samuti klassikalisest, pop- ja jazzmuusikast.

Hetkel olen sukeldunud sügavamale helide maailma, kus uurin ja praktiseerin helide ja harmoonia teraapilist mõju nii vaimule kui füüsilisele kehale.

Minu sisemaailm peegeldub läbi muusika ja hääle, need on teadvuse kandjateks.
Minu laul on see, kes ma olen. Elades muutun ja muutub ka laul.